Skip to content

FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY 

Získejte dotaci až 180 000 Kč na nové vytápění nebo až 225 000 Kč pro zvýhodněné kraje na pořízení fotovoltaiky. Garantujeme obdržení dotace a vše za Vás vyřídíme na klíč a bez starostí.

KVALINÍ ENETGETICKÁ ŘEŠENÍ
DLOUHOLETÁ ZKUŠENOST V OBORU
RYCHLÉ DODÁNÍ
ABSOLUTNÍ BEZPEČNOST
nova-zelena-usporam_výřez
Favicon live energy 1

ZABEZPEČTE SE VLASTNÍM ZDROJEM ENERGE

Jak funguje fotovoltaická elektrárna?

Slunce každý den vyzařuje obrovské množství sluneční energie. Následně tuto energii zachycujeme na speciální upravené křemíkové vrstvě panelu, přeměňujeme na elektrickou energii a uchováváme v bateriích. Jinak řečeno, fotovoltaický systém se skládá v podstatě ze tří základních komponentů. Solárního panelu, elektrického střídače a baterie.

Elektřina se vyrábí, když sluneční světlo dopadá na solární článek, což způsobuje pohyb elektronů. Přeměna slunečního světla na elektřinu probíhá tiše a okamžitě. Nejsou zde žádné mechanické části, které by se opotřebovávaly. A to je velmi výhodné. Jedná se tedy o nevyčerpatelný zdroj energie, který neovládá žádný národ ani vláda. Solární elektrárna proto dává svému vlastníkovi velikou soběstačnost a nezávislost na zavedených zdrojích energie. Navíc s minimální náročností na svůj provoz. Vybudování vlastního zdroje energie ještě nikdy nebylo tak snadno dosažitelné.

Jedná se tedy o nevyčerpatelný zdroj energie, který neovládá žádný národ ani vláda. Solární elektrárna proto dává svému vlastníkovi velikou soběstačnost a nezávislost na zavedených zdrojích energie. Navíc s minimální náročností na svůj provoz. Vybudování vlastního zdroje energie ještě nikdy nebylo tak snadno dosažitelné.

Jak funguje fototermická elektrárna?

Na rozdíl od fotovoltaické elektrárny, která dodává elektrickou energii, fototermická elektrárna převádí sluneční paprsky na tepelnou energii pro ohřeb vody. Solární ohřívač vody funguje v podstatě stejným způsobem jako solární ohřev prostoru. Solární kolektor je standardně namontován na jižní straně střechy, kde zachytí nejvíce slunečního světla. Sluneční záření se přeměňuje na tepelnou energii a využívá se k ohřevu vody v nádrži. Teplá voda je pak vedena potrubím do vodovodních baterií v celém domě stejně jako u běžného ohřívače vody, nebo je rozváděna do topného systému domu.

installing-solar-photovoltaic-panel-system-on-roof-2022-05-16-16-05-15-utc
installing-solar-photovoltaic-panel-system-on-roof-2022-05-16-16-02-47-utc
installing-solar-photovoltaic-panel-system-on-roof-2022-05-16-16-05-11-utc
aerial-top-view-of-new-modern-residential-house-co-2021-12-29-21-29-24-utc

Proč s námi?

Audit

Auditujeme Váš současný stav a následně navrhneme řešení na míru.

Dotace

V případě splnění podmínek Vám garantujeme získání státní dotace

Kvalita

Získáte od nás špičkovou a moderní technologii s garancí kvality a odbornou montáží

Záruka

Poskytneme Vám záruční i pozáruční servis včetně stálého monitoringu systému

Záruka

Poskytneme Vám komplexní řešení na míru včetně vyřízení dotací a odborné montáže

Kontaktní formulář

Podtrženo sečteno…

Získáte možnost dotace až 225 000 Kč pro její výstavbu
Uspoříte výdaje za elektrickou energii více jak z 90%
Stanete se nezávislým na energetické rozvodné síti
Zvýšíte hodnotu své nemovitosti či její atraktivitu při případném prodeji

Napadá Vás nějaká otázka? 

V případě, že Vás napadají nějaké otázky, pak můžete využít náš kontaktní formulář nebo nám napiště na náš email info@liveenergy.cz

Novinky a články

Odběr novinek

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email